Merhabaa, Anadolu Üniversitesi 1982 yılında 1958’de kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden dönüştürülmüştür.  

Bu üniversitede 12 tane fakülte ve 15’ten fazla bölüm ve açık öğretim bölümü bulunmaktadır. Şimdi size bu fakülteleri ve bölümleri göstermek istiyorum.

      Ev İdaresi

 

 

Bölümünüzü seçtiniz, fakültenize yerleştiniz ama farklı bir bölüm istiyorsunuz. Bu durumda birçok üniversite gibi Anadolu Üniversitesi ’de size yıl içinde belirlenen minimum not ortalaması karşılığında çap ve yandal programlarını sunuyor.

Üniversiteye yerleştiniz ve memnununsunuz, fakat aynı zamanda yurt dışı deneyimi de kazanmak istiyorsunuz. O zaman okulun size sene içinde size duyurulacak olan not ortalaması karşılığında sunduğu erasmus ve Farabi gibi öğrenci değişim programlarından yararlanarak üniversitenizin bir veya iki dönemini yurt dışında okuyabilirsiniz.

Buna ek olarak Anadolu Üniversitesi anlaşmalı olduğu yurtdışı okulu ile belirli bir ücret karşılığında size 4 yılı kapsayan, iki senesi burada 2 senesi yurt dışında olmak üzere bir yurtdışı programı da vaat ediyor. Detayların hepsi linkte yazılı ! https://anadolu.edu.tr/ogrenci-isleri/orgun-bilgi-ve-belgeler/cift-diploma-programlari-kosullari

Üniversite hakkındaki akademik bilgilerin dışında kampüs hayatı ve yaşam alanları da üniversitemizi seçmeden göz atmamız gereken başlıklardır. Anadolu Üniversitesi öğrencilerin kampüsünden son derece memnun kaldığı, yeşil geniş alanlara sahip olan ve öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her şeyi kampüste barındıran bir yerleşkeye sahip. İçerisinde spor tesislerinin dışında sanat merkezleri ve salonları da bulunmakta.

Yurt imkanları ise kampüs içerisinde bulunmamakla birlikte çevresinde özel yurtlar ve KYK yurtları bulunmaktadır.

Üniversiteler yalnızca aldığımız diplomalar ile sınırlı olmamalı, okurken yaptıklarımızın ve kendimizi geliştirdiğimiz alanların bizi geleceğe hazırlayacağını unutmamak gerekir. Bu yüzden sizlerle üniversitelerin araştırma birimlerini ve öğrenci kulüplerini sırasıyla paylaşmak istiyorum.

 

ARAŞTIRMA MERKEZLERİ

 

 

Topluluklar

 

Öğrenci Kulüpleri

 

 

Üniversiteye geldiniz, koşulları incelediniz ve artık buranın bir öğrencisisiniz. Fakat asla atlamamanız gereken bir şey, buradan mezun olduktan sonra ne olacağıdır. Üniversiteler eğitim sürecinde olduğu kadar mezun olduktan sonra da size destek sağlayan veya desteğinizi bekleyen kurumlardır.


Bu doğrultuda Anadolu Üniversitesi mezunlar birliği ile mezun olan öğrenciler ile halen okumakta olan öğrencileri bir araya getirerek veya mezunların sosyal medya üzerinden deneyimlerini paylaşmasına fırsat sunarak öğrencilere yol göstermeyi hedeflemiştir.