Rektör: Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu
Kuruluş tarihi: 2010
Bulunduğu il: İstanbul
Öğrenci sayısı: 2280 lisans, 705 ön lisans, 118 lisansüstü olmak üzere toplam 3.103 öğrencisi var. Lisans ve önlisansta 102 yabancı öğrenci okuyor.
Akademik personel sayısı: 51 profesör, 56 doçent, 79 yardımcı doçent, 31 öğretim görevlisi doktor, 30 öğretim görevlisi, 21 okutman, 35 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 303 akademik personeli bulunuyor.

Ulaşım: Fatihte bulunan üniversiteye ulaşım kolay. Birçok otobüs hattı ile kampüse ulaşabilmeniz mümkün.

Değişim Programları: FARABİMEVLÂNA ve ERASMUS gibi öğrenci değişim programlarına katılabilir, okurken farklı kültürler ve farklı yaşam biçimlerine tanık olabilirsiniz.

Eğitim dili: Tıp, Diş ve Eczacılık Fakültelerinde %70 Türkçe, % 30 İngilizcedir. Diğer Fakültelerimiz ve SHMYO’ da %100 Türkçedir.

Öğrenciler neden Bezmialem’i tercih etmeli?
İddialı eğitim düzeyi, güçlü akademik kadrosu, en ileri teknolojik imkanları, kültür, sanat ve sosyal sorumluluk etkinlikleri… Tüm bu vazgeçilmez özellikleri ile yurt dışı imkanları da sunarak en deneyimli akademisyenlerle beraber öğrencilerine sağlam temellere dayanan bir eğitim sunar. Teorik bilgilerin yanı sıra günde 7 bin hastayı ağırlayan Bezmialem Hastanelerinde ve en yeni laboratuvarlardaki maketler üzerinden, öğrenciler uygulamalı eğitim imkanına sahip olurlar. İstanbul’un kalbinde, yeşil alanları ve temiz, güvenli çevresi, kolay ulaşım imkanları ile dopdolu bir kampüs imkanı da cabası!

Akademik birimler: Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Sağlık bilimleri.

Hastaneler: Merkez hastane, merkez diş hastanesi, Fatih ek hizmet binası, Eyüp ek hizmet binası, Dragos Hastanesi.

Okuduğunuz bölüm yeterli gelmedi ve kendinizi belirli alanlara yönelerek daha da mı geliştirmek istiyorsunuz? Bezmialemin ÇAP ve Yandal Programları ile sunduğu imkanlara ve yönetmeliğine göz atın: https://bezmialem.edu.tr/tr/PublishingImages/Sayfalar/universitemiz/yonetmelikler-ve-yonergeler/onlisans-Lisans-Yatay-Gecis-cAP-Yonergesi11032019.pdf 

Okulun kendi yurdu bulunmamakla beraber yakın çevrede birçok devlet-özel yurt imkanları mevcuttur.

Mezunlar, programları, tez başlıkları ile ilgili detaylı bilgi için:

SBE-Mezunlarimiz.pdf erişimi için tıklayın