İstanbul Arel Üniversitesi,  Kemal Gözükara Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 18 Mayıs 2007 de kurulmuştur. Amacı, küreselleşen dünyada ulusal değerler ile evrensel değerleri sentezleyen, toplumunun beklentilerine yanıt veren, cumhuriyet değerlerine duyarlı, demokratik ve özgürlükçü, araştıran, üreten ve yaratan insanlar yetiştirmektir.

“Bana 1 diploma yetmez!” veya “Kendimi daha farklı bir alanda daha geliştirmeliyim!” cümlelerini mi kuruyorsun? Bu olanaklara bir göz at derim doğrusu.

“İstanbul Arel Üniversitesi’ndeki tüm öğrenciler, belirlenen şartları sağlamaları durumunda okudukları bölümle eşzamanlı olarak başka bir bölümde daha öğrenim görebilirler. Böylelikle öğrenciler, disiplinler arası bir eğitim ve gelişimle kariyer planlamaları yapmaya hepsinden önemlisi iş dünyasına hazır hale gelirler”.

Örneğin Sosyoloji okurken, mezun olduktan sonra farklı alanlarda çalışmayı da hedefliyorsanız ve size bu anlamda en uygun bölümün  Psikoloji olduğunu düşünüyorsanız çift anadal programı ile Sosyoloji ve Psikolojiyi aynı anda okuyup, mezun olabilirsiniz. 

Çift Anadal: Üniversite Fakülte ve bölümler arasında protokol olanlar çift Anadal yapma hakkı tanınır. Öğrenci 3 yarıyıldan itibaren 2.70 genel not ortalaması sağlayan öğrenci bölüme başvuru yaparak değerlendirilir ve başarılı olması durumunda 2. Lisans mezunu sayılır.

Yandal: Üniversite Fakülte ve bölümler arasında protokol olanlar yandal yapma hakkı tanınır. Öğrenci 3 yarıyıldan itibaren 2.50 genel not ortalaması sağlayan öğrenci bölüme başvuru yaparak değerlendirilir ve başarılı olması durumunda sertifika almaya hak kazanır.

Detaylı yönetmelik bilgisi için:

cift-anadal-ve-yandal-lisans-egitim-ve-ogretim-programlari-yonetmeligi-tr.pdf erişimi için tıklayın

Kemal Gözükara, Sekaköy ve Cevizlibağ olmak üzere 3 yerleşke mevcuttur.

 

Villa Konutlar başlığı altında 1-2-3 kişilik, küçük-orta-büyük, banyolu-banyosuz seçenekleriyle birçok oda tipi bulunmaktadır. Detaylı bilgi ve ücret tablosu için https://www.arel.edu.tr/ogrenci-evleri/ucretler adresini ziyaret edebilirsin!