Merhabaa, Ayvansaray Üniversitesi 2016 yılında İstanbul’da kurulan yeni bir vakıf üniversitedir.

Bölümünüzü seçtiniz, fakültenize yerleştiniz ama farklı bir bölüm istiyorsunuz. Bu durumda birçok üniversite gibi Ayvansaray Üniversitesi de sizlere çap ve yandal imkanı sunuyor. Çap imkanı için gerekli not ortalamanızın minimum 2.80 olması, yandal için ise 2.50 olması gerekiyor.

Üniversiteye yerleştiniz ve memnununsunuz, fakat aynı zamanda yurt dışı deneyimi de kazanmak istiyorsunuz. O zaman okulun sene içinde belirleyip size duyurulacağı minimum not karşılığında sunduğu erasmus + programlarından yararlanarak üniversitenizin bir veya iki dönemini yurt dışında okuyabilirsiniz.

Üniversite hakkındaki akademik bilgilerin dışında kampüs hayatı ve yaşam alanları da üniversitemizi seçmeden göz atmamız gereken başlıklardır. Ayvansaray Üniversitesi’nin kampüs olanağı bulunmamaktadır.

Yurt imkanları ise çevrede bulunan özel yurtlar ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için üniversitenin resmi sitesine bakmayı unutmayın.

Üniversiteler yalnızca aldığımız diplomalar ile sınırlı olmamalı, okurken yaptıklarımızın ve kendimizi geliştirdiğimiz alanların bizi geleceğe hazırlayacağını unutmamak gerekir. Bu yüzden sizlerle üniversitelerin araştırma birimlerini ve öğrenci kulüplerini sırasıyla paylaşmak istiyorum.

Uygulama ve Araştırma Merkezleri

 • Türkçe ve Yabancı DilÖğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi
 • Almanya Uygulama ve Araştırma Merkezi
 • Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi
 • Sürekli Eğitim Merkezi
 •  

Öğrenci Kulüpleri

 • Şirketlerle Kariyer Sohbetleri,
  Ünlülerle Deneyim Paylaşım Söyleşileri,
  Teknoloji ve AR-GE Yarışmaları,
  Sosyal Sorumluluk Projeleri,
  Sergi Ziyaretleri,
  Sanatsal Faaliyetler,
  Bahar Şenliği,
  Konserler Spor Müsabakaları,
  Film ve Tiyatro Gösterimleri,
  Kültür Turları,
  İl İçi ve İl Dışı Gezi Organizasyonları.

Üniversiteye geldiniz, koşulları incelediniz ve artık buranın bir öğrencisisiniz. Fakat asla atlamamanız gereken bir şey, buradan mezun olduktan sonra ne olacağıdır. Üniversiteler eğitim sürecinde olduğu kadar mezun olduktan sonra da size destek sağlayan veya desteğinizi bekleyen kurumlardır.

Bu doğrultuda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi geleneksel mezunlar buluşması düzenleyerek öğrenciler ile iletişimini korumayı amaçlamaktadır. Mezun olan ve farklı alanlara dağılan öğrenciler buluşmalar ile bir araya gelerek öğrencilik dönemlerini anarken bir yandan da networklerini geliştirme imkanı kazanıyorlar.