Selaam, naber?

Bugün seninle Okan Üniversitesi’ni inceleyeceğiz.

Okan Üniversitesi’nin 1999 yılında kurulmuş bir özel üniversite olduğunu söyleyerek başlayalım.

Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi; Uygulamalı Bilimler Fakültesi; Tıp Fakültesi; İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi; Diş Hekimliği Fakültesi; Eğitim Fakültesi ve Konservatuvar olmak üzere 10 fakülteyle eğitim veriyor.

Not ortalaması 4 üzerinden en az 3.00 olan öğrenciler ÇAP programlarına, en az 2.50 olan öğrenciler yan dal programlarına başvurma hakkına sahip. Öğrenciler 3. ve 6. Yarıyılları arasında bu programlara başvurabiliyor ve herhangi bir ek ücret talep edilmiyor.

Öğrencisinden: Hangi bölümlerden çap veya yan dal yapılabileceğiniz ana dalınıza ve başarılı olduğunuz derslere göre değişim gösterebiliyor.

Okan Üniversitesi’nin Tuzla, Kadıköy ve Mecidiyeköy’de kampüsleri bulunuyor.

Okan Üniversitesi, Tuzla kampüsünde,

Toplam 1400 yatak kapasiteli; 3 kız öğrenci yurdu, 2 erkek öğrenci yurduna sahip.

 Tüm fakülte binalarına 5 dk. yürüme mesafesinde bulunan yutlarda akşam yemeği hafta içi 5 gün yurt ücretine dahil.

1-2-3 ve 4 kişilik standartlar arasında değişen odalarda barınma olanağı sunulmakta olup, yurt odaları içerisinde; banyo, wc, mini & midi tip buzdolabı, telefon, çalışma masası, elbise dolapları ve plazma TV bulunmakta.

Öğrencisinden: okulda ilk senesi olan pek çok kişi yurtta kalmayı tercih ediyor, bu nedenle yurtta kalmak arkadaş edinmek açısından yeni girişliler için çok avantajlı.

Üniversite öğrencilerine spor merkezi, havuz ve stüdyo imkanı sunmakta. Ayrıca üniversite öğrencileri ,sunulan spor ve kültür etkinliklerinde herhangi birine katılmadan mezun olamıyor.

Okulda pek çok kulüp bulunuyor.

Öğrencisinden: Kurulan kulüplere okul devamlılık şartı koşuyor ve bu nedenle de aktifliğine devam etmeyen kulüpler kapatılıyor. Bu durum toplulukların yıldan yıla farklılık göstermesine sebep oluyor olabilir.

Okan Üniversitesi; Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre merkezinde Anadolu Ateşi gösterisi, Fazıl Say resitali gibi pek çok etkinliğe yer verilmekte.

Okan Üniversitesi’nin Mezunlar Ofisi bulunuyor, Üniversite ailesini bir arada tutmak, mezunlarının üniversiteleri ile ilişkilerini devam ettirmeleri ve mezunlarının aralarında network ağı oluşturmaları amacıyla kurulmuş.

Üniversite, öğrencilerini staj olanakları hakkında bilgilendiriyor.

 Kariyer ve Yaşam Programı: Bu program, öğrencilerin üniversite hayatına adaptasyonunu sağlama, kariyer bilincini oluşturma, sosyal-kültürel-sanatsal-sportif gelişimlerini sağlama, kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekleme, uzmanlık alanları ile ilgili mesleki ve sektörel vizyonlarını oluşturma uygulamalarda iş yaşamını tanımaları sağlamaya yönelik bir gelişim programı.

Öğrencisinden: Okul öğrencilerinin eğitim hayatları boyunca 1 girişimcilik dersi almasını zorunlu tutuyor.

Güncel öğrenim ücretlerine buradan ulaşabilirsin! https://www.okan.edu.tr/sayfa/944/egitim-ucretleri/

Başarı burslarına ek olarak Okan Üniversitesi pek çok öğrencisine eğer %50 burslu programlara ilk üç tercihleriyle girmişlerse ek olarak %10 burs olanağı daha sunuyor.