Heyy, Kadir Has Üniversitesi’ni keşfetmeye ne dersin?

1997 yılında kurulan Kadir Has Üniversitesi Cibali, Fatih’te eğitim hayatına devam eden bir özel üniversite.

1) Hukuk Fakültesi

2) İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ve Psikoloji olmak üzere dört bölümde eğitim veriyor.

3) İletişim Fakültesi: Görsel İletişim Tasarımı; Radyo, Televizyon ve Sinema; Yeni Medya; Reklamcılık; Halkla İlişkiler bölümlerine sahip.

4)İşletme Fakültesi: İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslarası Ticaret ve Finans bölümleriyle eğitim hayatına devam ediyor.

5)Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Biyoenformatik ve Genetik böümlerinde eğitim veriliyor.

6)Sanat ve Tasarım Fakültesi: Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerini bulunduruyor.

7)Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme bölümü ile eğitim vermektedir.

Üniversite, öğrencilerine anadal diploma programındaki genel not ortalamasının en az 2.72/4.00 olması ve anadal diploma programının ilgili sınıfında başarı sıralaması itibariyle en üst %20’de bulunmaları koşuluyla çift anadal imkanı sunar.

Diploma programlarından en az 2.5/4.0 ortalamaya sahip öğrenciler yandal programlarına başvurup belirli dersleri alarak yandal sertifikasına sahip olabilir.

Üniversite yerleşkesi Fatih, Cibali’de bulunuyor.

Erkek Öğrenci Yurdu Hasköy’de,  Kız Öğrenci Yurdu Cibali Kampüs’ün hemen arkasında yer alıyor. 

Odalarda kişiye özel elbise dolabı, yatak, kitaplık ve çalışma masası gibi temel mobilyaların yanı sıra ortak alanlarda tv  salonu , çalışma odaları/ odası   , mutfak ( buzdolapları, mikrodalga fırın, su ısıtıcıları, su sebilleri) çamaşırhane ( ütü, çamaşır ve kurutma makineleri) bulunuyor.

Okul öğrencileri pek çok ilgiye hitap eden kulüpte aktif olma şansına sahipken spor takımlarında da yer alabiliyorlar.

Okulun mezunlar derneği buluşmalar düzenleyip, üyelere düzenli bültenler gönderiyor.

Kariyer Ofisi, eğitim hayatına devam eden öğrencilere iş, staj desteği sağlıyor, kariyer danışmanlığı ve koçluğu programlarıyla öğrencilere yardımcı oluyor. Ayrıca Kariyer Günleri, İş Hayatına Giriş Seminerleri, Kariyer Gelişim Eğitimleri ve Şirket Ziyaretleri düzenliyor.

Güncel eğitim ücretleri için tıkla!https://aday.khas.edu.tr/1106/ogrenim-ucretleri

Burslara buradan ulaşabilirsin: https://aday.khas.edu.tr/1104/burslar

2.20/4.00 ve üstü ortalamaya sahip öğrenciler okulun Eramus programından yararlanabiliyor. Anlaşmalı kurumlar için: https://international.khas.edu.tr/source/erasmus-anlasma-pdf-format.pdf

En az 2.50/4.00 ortalamaya sahip öğrenciler ise Global Exchange programından yararlanabilir.

Anlaşmalı kurumlar için: https://international.khas.edu.tr/partner-universities